11 січня – Всесвітній день “ДЯКУЮ”

11 січня 2019 року учні 9-Б класу НВК “Ерудит” приєдналися до святкування Всесвітнього дня “ДЯКУЮ”, адже в Україні цей день став святковим із 2008 року. Таку дату запровадили для того, щоб люди не забували про виявлення вдячності. «Дякую» — одне з найбільш уживаних слів у міжнародній лексиці. Воно вказане в усіх туристичних розмовниках.

Саме в цей день дев’ятикласники дізналися давню та складну історію виникнення слова “дякую”. Деякі мовознавці виводять його походження від німецького “danke” через посередництво польської мови. Академічні словники однозначно подають його як полонізм, запозичений з німецької мови. Як би там не було, 11 січня – це саме той день, коли варто подякувати всім, хто робить для нас добро.

Саме цим займалися учні під час проведення заходу: дякували один одному за допомогу в навчанні, за слушні поради, учителям – за нескінченне терпіння, надані корисні на необхідні знання.

Після виховної години гімназисти прийшли спільного висновку, що слова вдячності дійсно чарівні, вони здатні змінювати наше життя на краще, налаштовувати людей на позитив, гармонізувати взаємовідносини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post