Не цурайтесь мови, люди,

Рідного джерельця.

Хай вона струмочком буде,

Хай дійде до серця.

Хай вона в піснях лунає

Кожен день і в свято.

Соловейком хай співає

В українській хаті.

9 листопада учні гімназії «Ерудит» під час урочистої лінійки вшанували пам’ять Нестора Літописця за зібрану ним мудрість, яка вписана в «Повість минулих літ».  Діти наголосили, що винахід письма  полегшив навчання, відкрив дорогу розвитку багатьох наук та мистецтв.

З біллю в серці говорили гімназисти про нелегкий шлях української мови до її визнання як у рідному краї, так і за його межами. У наш час українська  мова належить до високорозвинених мов світу.

Погодимося зі словами одного  мудреця: “Людина, байдужа до рідної мови, схожа на дикуна. Тому що її байдужість до мови пояснюється повною байдужістю до минулого, сучасного, майбутнього свого народу”. Прислухаємося до молитви Катерини Мотрич, слова якої пролунали під час заходу: «Мово! Пресвята Богородице мого народу! З чорнозему, рясту, з любистку, м’яти, з роси, з дніпровської води, євшан-зілля, від зорі й місця народжена.

Воскреси! Повернися! Відродися!..

…Забуяй вічним і віщим словом від лісів – до моря, від гір – до степів. Освіти від мороку, возвелич, порятуй народ її навіки».

no images were found