День української мови та писемності

День української мови та писемності, що відзначається 9 листопада, – надзвичайно важливе свято в розрізі сучасності. В останні роки українці стали зовсім інакше ставитись до своєї рідної мови, бо вона допомагає народу єднатися. Мова – наш головний скарб, яким ми маємо пишатися, берегти та цінувати, мов зіницю ока.

Надзвичайно важливо проводити особливі акції на честь цього дня. З 2000 року Українське радіо проводить радіодиктант національної єдності. Україномовні люди в різних куточках світу долучаються до цієї акції, аби вшанувати свою рідну мову. Багато для популяризації цього свята роблять і в Україні, в кожному місті, кожному освітньому закладі. На честь свята у нашому навчально-виховному комплексі була проведена святкова лінійка.

Учні 11-А класу розповіли про виникнення цього державного свята, історію рідної мови, її роль у житті людини та про загальну культуру мовлення. Це все необхідно знати кожному з нас, адже, як визначають мовознавці, одним із суттєвих показників людської шляхетності є культура мовлення – поняття не тільки лінгвістичне, а й психологічне, педагогічне, естетичне та етичне.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post