«Друга світова війна в історичній пам’яті українців. Праведники народів світу»

     28 вересня 2020 року на честь вшанування пам`яті жертв Бабиного Яру і 79 роковин від дня трагедії в 11-х класах НВК Ерудит були проведені практичні заняття, присвячені Праведникам народів світу (вчитель Лімонова О.Є.).
      Під час групової роботи учням було запропоновано скористатися джерельною базою мультимедійного проекту «Бабин Яр: пам`ять на тлі історії», що включає в себе віртуальну виставку, документальний фільм та інтерактивний посібник.
       Одинадцятикласники проявили себе з найкращого боку, висловлюючи свої роздуми щодо подвигу людей, які під час війни рятували незнайомців-євреїв, ризикуючи собою та своїми близькими. Ось деякі цитати з есе учнів:
    «На мою думку, люди розуміли, що євреїв не потрібно знищувати лише за їх етнічне походження, адже єврей не обов`язково мусить дурити чи позичати гроші [відповідно до розповсюджених стереотипів], а й може бути гарним лікарем, який рятує життя, чудовим учителем або визначним науковцем…» (Дунас Юстина)
      «Чому люди рятували євреїв? Ні, не лише банальний економічний чинник. Ні, не любовні почуття…Не дружба…Не лише це. Для українців це набагато глибше. В нашій історії є жахлива сторінка, коли над нами теж вчиняли геноцид, сторінка під назвою Голодомор…» (Бутенко Анастасія)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post