Дистанційна освіта

Що таке дистанційне навчання?

Деталі

  1. Що таке дистанційне навчання? (ДН)

……..Назва говорить сама за себе – навчання на відстані. Це не обов’язково має на увазі сотні кілометрів між учителем і учнем. Дистанційне навчання – це перш за все відсутність необхідності ходити в який-небудь навчальний заклад в строго регламентований час, виконувати навчальну програму в установленому порядку. Дистанційне навчання забезпечує можливість учитися тоді, коли Вам це зручно, у тому темпі й у такі терміни, які Ви обираєте самі. При цьому не потрібно витрачати час на дорогу.

……..Дистанційне навчання в сучасному світі здійснюється за допомогою таких технологій, як Інтернет в голосовому й текстовому режимах, e-mail, телефонний і факсимільний зв’язок, відеоконференції, вебінари і, звичайно ж, традиційна пересилка навчальних матеріалів звичайною поштою (друкарських, аудіо, відео й електронних навчальних матеріалів). Ці технології утворюють сполучну ланку між учнем і учителем, яких можуть розділяти великі відстані, і забезпечують можливість щоденного спілкування.

  1. Як це відбувається?

……..Учитися дистанційно можна самостійно й у on-line класі. Ви маєте можливість самі обрати, коли вчитися – вранці або ввечері, узимку або навесні. Ви можете обирати, чи займатися Вам удома або в одному з центрів дистанційного навчання. ……..Дистанційне навчання може бути таким же ефективним, як і традиційна форма навчання, особливо якщо технології і методи навчання підібрані адекватно завданням, бажанням і можливостям учня й учителя.

  1. Дистанційне навчання – це вихід для тих, кому не вистачає часу?

……..Уважається, що дистанційне навчання – це єдино можливий спосіб отримати нові знання й навики для тих, хто велику частину дня зайнятий. Система дистанційного навчання дозволяє набути необхідних навичок і нові знання за допомогою власного персонального комп’ютера й виходу в мережу Інтернет. ……..Завдяки сучасним технологіям доступ до освіти мають люди, що страждають на фізичні недуги. Дистанційне навчання дозволяє реально вивчити будь-який предмет, не покидаючи власної квартири й навіть не встаючи з крісла.

  1. Як можна отримати навчальну допомогу й матеріали?

……..За бажанням “дистанційний” учень отримує комплект навчальних матеріалів. Слід зазначити, що в такий комплект входять не тільки підручники, але й тексти лекцій, практикуми, завдання для самостійної роботи на різних носіях: традиційних паперових, CD, аудіо- і відеоносіях.

  1. Наскільки ефективним є дистанційне навчання?

……..Ефективність дистанційного навчання досягається шляхом чіткого узгодження вимог і можливостей учня. Враховуються всі складнощі, з якими стикаються учитель і учень. Зазвичай, навчання проводиться з використанням декількох засобів спілкування одночасно, що вимагає від учнів бути в курсі всіх технологічних новинок. Ефективність дистанційного навчання заснована на тому, що учні самі відчувають необхідність подальшого навчання, а не піддаються тиску батьків, обставин, суспільних вимог тощо.

……..Слід також зазначити, що ефект у більшій мірі залежить від того, наскільки регулярно займається учень. Це пояснюється тим, що неможливо сформувати систему знань при нерівномірному навчальному навантаженні. Тому регламентованість та звітність – це важливі аспекти системи дистанційного навчання. За кожен пройдений розділ навчального матеріалу учень повинен звітувати перед учителем, і поки цього не відбудеться, рухатися в навчанні далі учню недоцільно.

  1. Що можна віднести до найбільш очевидних плюсів дистанційного навчання?

……..Не раз наголошувалося на позитивних сторонах дистанційного навчання для людей, що живуть у віддалених районах країни, а також для тих, кому з тих або інших причин не вистачає часу на здобування освіти за традиційною схемою. До переваги дистанційного навчання відноситься також і той факт, що учень може сам обирати час навчання, а також самостійно визначати інтенсивність і тривалість занять. Учень дистанційного навчання не прив’язаний до жорсткого розкладу. ……..Будь-які труднощі та проблеми можуть бути вирішені в будь-який момент по електронній пошті. Можна також зв’язатися зі своїм учителем в режимі on-line й поставити йому всі питання на тему, що зацікавила. При системі дистанційного навчання зникає небезпека того, що оцінка буде винесена упереджено.

  1. Невже система ДН така ідеальна, що у неї немає мінусів?

……..Безумовно, система не ідеальна. Перш за все, проблематична ідентифікація учня – перевірити, хто складає іспит, поки неможливо. Проте прагнучи виправляти недоліки, навчальні заклади, що практикують дистанційне навчання, включають у курс і обов’язкову очну сесію, у ході якої учні складають обов’язкові очні іспити, пред’являючи документ, підтверджуючий особу того, хто проходить випробування. ……..Крім того, для організації навчальних і екзаменаційних телеконференцій буває недостатньо пропускної спроможності телефонних ліній. Ще одна особливість, яка може негативно сприйматися учнями: у системі дистанційного навчання зникає безпосередній контакт між учителем і учнем.

Звернення до гімназистів

Батьків!

Каталог посилань для дистанційного навчання