Дорога в майбутнє пролягає через минуле. Ми сьогодні з болем згадуємо ті страшні роки Голодомору. Наш святий обов’язок помолитися та схилити голови перед пам’яттю всіх невинно загиблих співвітчизників.

22 листопада 2015 року виповнилася 82 роковина організованого комуністичною владою колишнього СРСР геноциду українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору гімназисти  9- Б класу разом із куратором  Селютіною Мариною Костянтинівною  відвідали Національний музей  “Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні”, у якому змогли ознайомитися із фото- та відеоматеріалами, присвяченими тим страхітливим подіям.

Меморіал складається з кількох частин. На вході, який відкривають кам’яні янголи-охоронці і чорне каміння з нерівною поверхнею, що символізує ріллю, центром є скульптура “Гірка пам’ять дитинства”.

Це не тільки натяк на закон про 5 колосків, а й пам’ятник тим, хто помер під час Голодомору, тим, чиє дитинство припало на Голодомор, і тим, хто не народився внаслідок найабсурднішого злочину.  Найбільш видима частина меморіалу – монумент у формі свічки.

П’ять лелек в основі монументу – це символ того, що попри всі репресії народ вижив і зберіг свою культуру.  Головною в меморіалі є Зала Пам’яті. Власне, зала фактично і є музеєм. А центром Зали Пам’яті є чорний вівтар, де кожен відвідувач може поставити свічку. За колом – стійки з Книгами пам’яті, де міститься 800 тисяч встановлених прізвищ жертв.    Пам’ятаймо, щоб не допустити трагедії у майбутньому.

no images were found