Історична довідка

Школа, як і людина, має свою долю та історію…

Історична довідка old-school

     1 вересня 1997 року на одній із тихих вулиць міста Києва з’явилася гімназія з інтригуючою назвою «Ерудит».

   Знаходилася вона в оточенні інших навчальних закладів: середньої спеціалізованої школи № 159, початкової школи з поглибленим вивченням англійської мови № 324 і школи мистецтв № 1.

    Цей освітній ансамбль складав своєрідне містечко знань. А колись тут шуміли сади славетних Караваєвих Дач, дзюрчала річка Либідь. Цивілізація внесла свої корективи: чарівні природні ландшафти перетворилися на сучасний масив з багатоповерховими будинками, торговими центрами, транспортними розв’язками.

    Закономірно, що виникла потреба в навчальному закладі нового типу. Постало питання про відкриття на вул. Генерала Тупікова, 27 гімназії «Ерудит» гуманітарного профілю на базі приміщення дошкільного закладу № 484.

     Варто пам’ятати, як це відбувалося.

     Розпочалася підготовка до відкриття гімназії з ініціативи районної державної адміністрації та відділу освіти.

     Створення гімназії «Ерудит» – це був один зі шляхів утілення в життя програми «Освіта» на основі відповідної документації, а саме:

  • розпорядження районної державної адміністрації м. Києва №640 від 05.05.1997 р. «Про заснування та фінансове забезпечення гімназії «Ерудит»;
  • наказу відділу освіти районної державної адміністрації м. Києва №214 від 08.07.1997 р. «Про заснування та фінансове забезпечення гімназії «Ерудит»;
  • наказу Головного управління освіти м. Києва №165 від 20.08.1997 р. «Про зміни в мережі середніх закладів освіти м. Києва в 1997 – 1998 навчальному році».

     Своєчасно була оформлена вся документація, проведені ремонтні роботи. Усі вірили, що попереду цікаве й продуктивне життя нового навчального закладу.

    Найсміливіші мрії здійснилися!

   З напівзруйнованого приміщення занедбаного дитячого садка  шляхом подолання численних проблеми та перешкод було створено абсолютно новий навчальний заклад як за концепцією, так і за умовами навчання.

   На скрижалях історії гімназії назавжди залишаться імена людей, бажання, можливостей і наснаги яких вистачило, щоб створити затишний дім на ім’я «Ерудит». Для них гімназія стала рідною з перших днів її заснування.

З гордістю називаємо ці імена:

  • Перехейда Олександр Михайлович
  • Киселиця Лідія Федорівна
  • Луцюк Любов Миколаївна
  • Шалон Світлана Євгенівна
  • Потапенко В’ячеслав Олександрович
  • Омельчук Тетяна Андріївна
  • Сиротюк Валентина Василівна
  • Гуралюк Андрій Георгійович
  • Ковмір Василь Миколайович
  • Добромислова Віра Федорівна

  За 20 років існування гімназія «Ерудит» стала майданчиком для трансляції досвіду, накопиченого педагогічним колективом, з модернізації організаційних форм і змісту освіти.

   Сьогодні можна впевнено стверджувати, що гімназія «Ерудит» – науково-методичний центр, визнаний педагогічною громадськістю м. Києва й усієї України, де створено інноваційний простір, що вирізняється масштабністю та рухливістю нововведень, має позитивне соціально-психологічне підґрунтя, є спрямованим на безперервність креативного розвитку та творчості всіх учасників освітнього процесу — учнів, педагогів, батьків.

  Обраний формат освітньої парадигми гімназії «Ерудит» м. Києва   базується на засадах особистісно орієнтованого навчання, що передбачає розвиток дитини як найвищої цінності суспільства, створення умов для навчання талановитої, обдарованої молоді, залучення їх до систематичної науково-дослідницької, пошукової, експериментальної роботи. Основа діяльності педагогічного та учнівського колективів – апробація та впровадження нових педагогічних ідей, теорій, технологій.

      Новий час потребує змін. Тож поява нової школи як за змістом, так і за формою – вимога сьогодення. 

 1 вересня 2017 року було ознаменоване важливою подією – Днем народження навчально-виховного комплексу «Ерудит».

     А все починалося в далекому 2004 році, коли планувалося будівництво на вулиці Тетяни Яблонської нового навчального закладу.

  Відповідно до розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11 вересня 2007 року №1183 «Про проектування та будівництво середньої загальноосвітньої школи на розі вул. Лебедєва-Кумача і вул. Землячки (вул. Т. Яблонської) у Солом’янському районі» та від 9 жовтня 2008 року № 1396 «Про перезатвердження скоригованої кошторисної документації проекту будівництва середньої загальноосвітньої школи на розі вул. Лебедєва-Кумача і вул. Землячки (вул. Т. Яблонської) у Солом’янському районі» розпочато будівництво приміщення нової школи на 720 учнів.

     На жаль, у 2008 році сподівання мешканців мікрорайону на сучасний заклад освіти були перекреслені, адже будівельники залишили недобудований об’єкт, який багато років стояв сумною пусткою.

     Хвиля зацікавленості долею недобудови припадає на 2016 рік. Саме цей час можна вважати початком відліку нового життя майбутнього осередку освіти.

  Згідно з розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 липня 2016 року №517 «Про затвердження проекту “Будівництво середньої загальноосвітньої школи на розі вул. Лебедєва-Кумача і вул. Землячки (вул. Т. Яблонської) у Солом’янському районі м. Києва” на занедбаній та забутій території відновилися будівельні роботи.

   Відповідно до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2016 року  № 553/1557 «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2017 рік», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 06 січня 2017 року № 3 «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2017 рік» відкриття приміщення закладу освіти було заплановано на 1 серпня 2017 року.

     Протягом року кропіткою працею будівельників комунального підприємства «Житлоінвестбуд-УКБ» руїни, розташовані на дуже складній з точки зору геології ділянці, були перетворені на сучасний освітній об’єкт – окрасу району та міста.

      Нарешті нове приміщення закладу освіти було збудоване й готове відчинити двері для шукачів у царині знань! Кожен з відвідувачів міг переконатися, що вона повністю відповідає новому високому стандарту для  закладів освіти столиці. У класах – нові меблі, мультимедійні системи та персональні комп’ютери. Лінгафонні кабінети нагадують ілюстрації до проекту «Школа майбутнього».  Обладнаний великий спортзал (є навіть стіна для скелелазіння!), тренажерна, кабінети праці з професійним обладнанням, сучасні санітарні кімнати, троянди на клумбах, асфальтовані доріжки, електронний годинник на фасаді. Спортивні майданчики здатні вразити уяву юних футболістів, баскетболістів, атлетів і просто любителів фізкультури та активного способу життя.

     Для педагогічного та учнівського колективів гімназії «Ерудит», батьків гімназистів та громадськості району справжнім подарунком стало рішення Київської міської ради від 06.07.2017 № 726/2888 про те, що освітній процес у новій будівлі буде здійснювати заклад освіти «Навчально-виховний комплекс «Ерудит» дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) – школа I ступеня – гімназія Солом’янського району м. Києва». А колишнє приміщення гімназії «Ерудит» передано на реконструкцію під дошкільний навчальний заклад.

      Мрія ерудитівців про нове сучасне приміщення нарешті здійснилася!

   


 На сьогодні НВК «Ерудит» – сучасний інноваційний корпоративний заклад освіти м. Києва, який з перших днів свого існування будує освітній процес на науково-концептуальній основі сучасних технологій навчання й виховання та орієнтований на реалізацію основних положень Концепції “Нова українська школа”.

Історична довідка school

     Головною метою закладу освіти є розвиток дитини як особистості та найвищої цінності суспільства, створення умов для навчання талановитої, обдарованої молоді, залучення її до систематичної науково-дослідницької, пошукової, експериментальної роботи.

    На сьогоднішній день наш заклад освіти забезпечує відповідний рівень початкової підготовки учнів згідно з вимогами Державного стандарту загальної середньої освіти та має паралель 1-4 класів відповідно до комплектації. НВК «Ерудит»  – дає повну загальну середню освіту, забезпечує високий рівень знань учнів, поглиблене вивчення англійської мови, другої іноземної мови (німецької чи французької) з 5 класу. У старшій школі впроваджено профільне навчання.

     У закладі освіти розроблено експериментальний варіант освітньої програми, обґрунтовано умови  адаптації учнів до навчання в режимі повного дня, упроваджено прогресивну модель комплектування педагогічного й учнівського колективів, створено єдину систему навчальної та позаурочної діяльності.

      Аналіз освітньої ситуації підтверджує правильність обраного вектора діяльності закладу освіти.

     Про це свідчать професійні здобутки педагогічного колективу, окремих учителів, високі результати ДПА учнів 9 – 11 класів та результати ЗНО випускників, успішний 100% вступ учнів до вищих навчальних закладів, перемоги учнів у предметних олімпіадах, МАН, різноманітних конкурсах, особисті досягнення здобувачів освіти, а також достатньо високий попит в освітніх послугах нашого закладу освіти в місті Києві.


НВК «Ерудит» – заклад, де кожен усвідомлює декілька простих істин

Історична довідка Snymok-1