Фізичне здоров’я на карантині

Кожній дитині для розвитку та доброго самопочуття потрібно щодня понад годину активно рухатися – такі рекомендації ВООЗ. З огляду на тритижневий карантин, фізичні вправи стають необхідністю як для дітей, так і для дорослих. 

Удома є більше часу та простору, щоб розім’ятися. У звичній домашній обстановці дитина не буде соромитися робити, що їй хочеться: підтягуватися, присідати чи стрибати. 

Наприклад, ранкова руханка дозволяє остаточно прокинутися, розім’яти м’язи, доставити порцію кисню до всіх клітин тіла – тому після неї таке приємне відчуття «включеності в день». Заряд енергії допоможе почати день на позитиві, що особливо цінно, коли надворі похмура погода або, як зараз, немає можливості надовго вийти на вулицю.

Також щоденна рухова активність – це запорука не лише фізичного, але й психологічного здоров’я:

  • знижується дратівливість і тривожність;
  • додається впевненість у собі;
  • полегшується соціальна інтеграція.

Якщо дитина недостатньо рухається, у неї може розвинутись гіподинамія. Цю хворобу ще називають “хворобою цивілізації”. У разі гіподинамії погіршуються кровообіг, дихання, травлення, знижується м’язова сила. Страждають і інші функції організму: погіршуються пам’ять, увага, знижується розумова й фізична працездатність. Імунітет знижується, дитина частіше хворіє.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ для розвитку організму дитині потрібно хоча б тричі на тиждень займатись вправами для укріплення м’язів, кісток та додавати аеробну активність високої інтенсивності. 

Отже, фізкультура вдома – це не інтенсивне заняття спортом, а, швидше, можливість краще зрозуміти свої потреби й навчитися керувати тілом, що дітям дуже потрібно. Фізичні вправи  мають стати сімейною звичкою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post