Кожній дитині для розвитку та доброго самопочуття потрібно щодня понад годину активно рухатися – такі рекомендації ВООЗ. З огляду на тритижневий карантин, фізичні вправи стають необхідністю як для дітей, так і для дорослих.
Удома є більше часу та простору, щоб розім’ятися. У звичній домашній обстановці дитина не буде соромитися робити, що їй хочеться: підтягуватися, присідати чи стрибати.
Наприклад, ранкова руханка дозволяє остаточно прокинутися, розім’яти м’язи, доставити порцію кисню до всіх клітин тіла – тому після неї таке приємне відчуття «включеності в день». Заряд енергії допоможе почати день на позитиві, що особливо цінно, коли надворі похмура погода або, як зараз, немає можливості надовго вийти на вулицю.
Також щоденна рухова активність – це запорука не лише фізичного, але й психологічного здоров’я:
- знижується дратівливість і тривожність;
- додається впевненість у собі;
- полегшується соціальна інтеграція.
Якщо дитина недостатньо рухається, у неї може розвинутись гіподинамія. Цю хворобу ще називають “хворобою цивілізації”. У разі гіподинамії погіршуються кровообіг, дихання, травлення, знижується м’язова сила. Страждають і інші функції організму: погіршуються пам’ять, увага, знижується розумова й фізична працездатність. Імунітет знижується, дитина частіше хворіє.
Згідно з рекомендаціями ВООЗ для розвитку організму дитині потрібно хоча б тричі на тиждень займатись вправами для укріплення м’язів, кісток та додавати аеробну активність високої інтенсивності.
Отже, фізкультура вдома – це не інтенсивне заняття спортом, а, швидше, можливість краще зрозуміти свої потреби й навчитися керувати тілом, що дітям дуже потрібно. Фізичні вправи мають стати сімейною звичкою!