У різних країнах світу з 1965 року, а на міжнародному рівні з 2003 року проводять олімпіаду з лінгвістики. З кожним роком вона набуває серед школярів усе більшої популярності.

21 жовтня 2016 року був проведений гімназійний  етап олімпіади з лінгвістики в гімназії «Ерудит». Учасниками інтелектуального конкурсу стали учні 7, 9 – 11 класів.
На ній не треба писати творів або виявляти знань з української чи іноземної мов. Парадокс, але переможцем у лінгвістичній олімпіаді може стати учень, який  не знає жодної мови! А все тому, що вона дає можливість перевірити рівень розвитку логічного мислення учасників.

Мета гімназійного етапу олімпіади — відкрити для учнів таку галузь науки як прикладна лінгвістика, показати її цікаві й несподівані аспекти, стимулювати всебічний інтелектуальний розвиток учасників.
Гімназистам на лінгвістичній олімпіаді було запропоновано розв’язати кілька задач, які дуже подібні до математичних. Усю інформацію, необхідну для розв’язання, учень отримав з умови задачі та шляхом логічних міркувань робить висновок. Замість математичних аксіом чи знань мовних правил учасник лінгвістичної олімпіади спирається на мовну інтуїцію та загальні принципи логіки.

Для успішного виступу на олімпіаді з лінгвістики не потрібно мати спеціальних знань, важливо бути кмітливим та мати добре розвинене відчуття мови.

На переможців гімназійного етапу чекають районні та міські олімпіади.

Побажаємо їм успіху!

no images were found