Інтернет – грамотність — запорука успіху!

 

Інтернет – це зручна, популярна й корисна можливість для навчання та розваги, але він несе в собі багато небезпек для підлітків. Щоб уникнути їх, 21 березня 2018 року в НВК «Ерудит» відбулася чергова зустріч учнів 6 класу з представником компанії Microsoft Ігорем Мельченюком.

Розпочалося заняття з перевірки завдання, яке отримали гімназисти на минулому тижні — створити презентацію на тему “Білі хакери”.Учні підготували змістовну доповідь у вигляді презентації.

Наступним етапом роботи стала онлайнгра Be Internet awasome”, де гімназисти мали змогу перевірити свої знання, адже заняття проводилося в кабінеті інформатики.

Гра складається з чотирьох рівнів:

 1. Kind Kingdom”(Королівство ввічливості) — гімназистам необхідно було допомагати мешканцям країни бути щасливим, “роздавати лайки” та покращувати їм настрій.
 2. Reality river(Річка реальності) — перевірка знань з безпеки в Інтернеті, адже треба бути уважним, використовуючи глобальну мережу.
 3. Mindful mountion(Листування) — учні мали впевнитися, що їхні листи дійдуть до потрібного отримувача, та зробити все можливе, щоб їх не перехопили інтернет-шахраї.
 4. Tower of Ireasure”(Місто паролей) — інформація про побудову надійних паролей, пас — фраз, щоб захистити свої персональні дані в Інтернеті.

Ця робота дуже сподобалася учням 6 класу, адже під час навчальної гри запам’ятовується набагато більше інформації. Після заняття вони вивчили такі правила:

 1. Ввічливість у спілкуванні в мережі важлива не менше, ніж в реальному житті.

 2. Копіювання та поширення чужих текстів – незаконно. Варто з повагою ставитися до авторського права.

 3. Інформація про сім’ю, про місце вашого проживання, будь-які контакти, а також все, що пов’язано з вашим фінансовим становищем, це закрита інформація, яку не слід поширювати.

 4. Будь-яка людина в Інтернеті може з легкістю видавати себе за іншу особу. І це несе в собі величезну небезпеку. Ні в якому разі не можна зустрічатися з незнайомими людьми, навіть якщо ви давно спілкуєтеся.

 5. Вартість відправки sms на різні портали дуже відрізняється, тому, перш за все, варто порадитися з батьками.

 6. Послуги в Інтернеті не завжди безкоштовні. Не можна скачувати піратські фільми, музику або книги. Найбільш безпечний спосіб отримати нову інформацію — це користуватися ліцензійним контентом в мережі.

 7. Інтернет — це необхідний інструмент пізнання в сучасних умовах, і якщо їй щось не зрозуміло, то ви з радістю допоможете.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post