Історичний кінолекторій «Пам’ятаємо про Крути»

      У 2021 році виповнюється 103 роки з часу бою біля залізничної станції Крути, який став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. У рамках ушанування пам’яті Героїв Крут у НВК «Ерудит» відбувся перегляд та обговорення учнями 10 класів стрічки «Крути 1918».
        Історія нині, як ніколи раніше, стала ближчою. За роки незалежності з’явилося принципово нове коло фільмів як документальних, так і науково-пізнавальних, що висвітлюють історію України.
     Фільм оповідає про зимовий бій 1918 року, який відбувся біля залізничної станції поблизу села Крути між київськими курсантами та козаками «Вільного козацтва» проти Червоної армії під проводом Михайла Муравйова.
         Прикро, але донині в нас мало достовірних відомостей про той бій. Матвій Данилюк (1892–1994) , єдиний учасник бою під Крутами, який дочекався відновлення незалежності України, був уже зовсім немолодою людиною. Більшість старшин померли в екзилі, у тому числі й командир першого куреня першої юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького Аверкій Гончаренко.
          Після перегляду фільму відбулося обговорення. «У «Крутах 1918» є дуже потужні сцени й кадри, а під час розстрілу студентів неможливо стримати сліз …», – сказала Довгань Софія, учениця 10-Б класу. «Цей фільм пробуджує емоції кожного українця, небайдужого до таких простих речей : свободи, патріотизму та любові», – поділився своїми враженнями учень 10-Б класу Ашаренков Павло.
        Нарешті українське суспільство має змогу ознайомитися за допомогою кінематографу з подіями українсько-російської війни столітньої давнини. Молодь має пам’ятати про тих, хто загинув за українську державу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post

Зустріч з письменникомЗустріч з письменником

  15 травня учні 3 – 4 класів мали можливість познайомитися і поспілкуватися з сучасним українським письменником Сашком Дерманським під час презентації його нових книжок  «Крамничка тітоньки Мальви» та «Жменька

Засідання педагогічної ради у форматі онлайнЗасідання педагогічної ради у форматі онлайн

31 серпня 2020 року у НВК “ Ерудит” відбулося онлайн-засідання педагогічної ради на платформі ZOOM. Директор школи Перехейда О. М. у своїй доповіді проаналізував роботу закладу освіти за 2019-2020 навчальний

В кожній людині спить талант, але не всі його будятьВ кожній людині спить талант, але не всі його будять

Талант — це здібності природні,Обдарування, справжній хист.Хоч ти не бачиш їх сьогодні,Бо ще малий на вік і зріст,Та є в тобі обдарування,Вони у кожного з нас є.Лише потрібне намаганняЗнайти в