Книга заспокоює душу

Поки Україна мужньо відбиває атаки російської армії, найбільше страждають діти.

 В укриттях, бомбосховищах чи в евакуації, психологи радять читати дітям книжки. Книжки заспокоюють, заколисують, знижують тривожність. Добра історія має фантастичний ефект для дитячої душі.  Література — значно глибший, складніший організм, який працює з душею людини. В час війни дитина неймовірно вразлива — особливо якщо вона опиняється на прифронтовій території, під обстрілом, в окупації. І ця вразливість не лише фізична — набагато гірше, що це вразливість душі. Коли дитині доводиться навіть просто чути про терор Бучі, руїни Маріуполя, обстріли Херсона та інші наші щоденні жахи, і вона розуміє, що все це відбувається ось тут, поруч, із такими само дітьми, як вона, й може в будь-який момент статися і з нею, — це вже дуже велика травма, яка все життя може в ній відлунювати. А якщо дитина бодай щось із цього ще й бачить на власні очі… Художня література, в цьому сенсі взагалі незамінна річ, бо вона працює з емоціями, вона буквально веде дитину за руку стежками емоцій — і так виводить душу на безпечний простір.

   Чарівні полиці з книжками чекали  учнів 1-В класу у шкільній бібліотеці. Маленькі «чомусики» і «запитайлики» дізналися про походження слова «Бібліотека»; про цікаві книжки та журнали, які є в книгозбірні; про Правила поводження з книгою, та як потрібно вести себе у бібліотеці, а чого не слід робити. Крім того, пройшлися вулицями «казкового містечка» – бібліотеки. Заглянули до «чарівних палаців» – стелажів, на яких живуть наші друзі – книжки. Бібліотекар школи Баштова Т.М. підготувала для першокласників цікаві  загадки: «Шкільні загадки» та «Чи добре ти знаєш казкових героїв». 

  Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна зустріч, про що свідчили усміхнені обличчя маленьких читачів та їх слова вдячності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post