Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

    Щорічно 27 січня світ вшановує пам’ять 6 мільйонів євреїв, що загинули під час Другої світової війни і Голокосту. Ця дата пов’язана із звільненням в 1945 році табору смерті Аушвіц-Біркенау на теренах Польщі.
     Для України минулий рік став особливим у вшануванні жертв, адже Голокост на нашій території почався із нападом одного тоталітарного режиму на інший (Третього Райху на СРСР), тобто 80 років тому. Впродовж років окупації трагедію Голокосту пережили в кожному населеному пункті України.
Крім жертв, в цей день варто згадати також і рятівників євреїв, які, ризикуючи власним життям і життям своїх близьких, все ж таки не розгубили людяності в часи екстреми!
    Національний музей історії України в Другій світовій війні втілив проект “Українці-рятівники”. Пропонуємо Вам ознайомитися з ним за посиланням https://www.warmuseum.kiev.ua/_ua/projects/usaver/
      Український центр вивчення історії Голокосту, Український інститут національної пам’яті і Музей історії міста Києва втілили проект “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії”
http://memory.kby.kiev.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post