1. Безпека в побуті: можливі небезпечні ситуації в побуті, термічні опіки, обмороження, ураження електричним струмом, отруєння грибами, рослинами, падіння з вікон, балконів, небезпека при користуванні побутовими, в т. столовими приладами, безпечна поведінка дітей, залишених дорослими, правила поводження з вогнем, незнайомими вибухонебезпечними предметами та вогнепальною зброєю.
  2. Безпека на ігрових і спортивних майданчиках: безпека користування обладнанням ігрових і спортивних майданчиків ( драбини, стінки, колоди, гойдалки, каруселі та інше), безпека під час рухливих ігор.
  3. Безпека під час перебування в класі: безконфліктні спілкування, попередження пустощів, дотримання розпорядку правил поводження.
  4. Безпека під час перебування біля водоймищ: безпечна організація і проведення ігор біля водоймищ, купання під наглядом дорослих, стрибання у воду, небезпека сонячного опромінення, небезпека перебування на льоду.
  5. Безпека під час перебування на вулицях: правила поводження на вулицях, безпечні маршрути, рух уздовж доріг, перехід залізничних переїздів, вулиць і доріг з одностороннім і двостороннім рухом, під час руху по вулицях транспорту з причепами; поводження на зупинках громадського транспорту та в транспорті; заборона ігор у місцях руху транспорту, на тротуарі, проїзджій частині вулиці, дворів, уникнення загрозливих для життя та здоров’я ситуацій, самозахист.
  6. Пожежна безпека: небезпека ігор з вогнем у приміщенні, полі, в лісі; безпечне поводження біля газової плити, електроплити на твердому паливі, біля каміну; небезпека гри з сірниками, запальничками, бенгальськими вогнями, свічками, петардами, легкозаймисті рідини та їх небезпека; безпечне поводження з нагрівальними приладами – прасками, кип’ятильниками, настільними електричними   світильниками,   переносними   електричними світильниками, тощо.
  7. Електротравматизм та його попередження: безпечне користування   електроприладами   та   заборона   використання електроприладів за відсутності дорослих; електромережа та розподіл електроенергії в приміщенні, вимикачі, розетки, перехідники, лічильники та небезпека електротравм, з цим пов’язана; повіт електромережі   і   небезпека   електротравматизму;   падіння електропроводів на землю і пов’язана з цим небезпека; дії при ураженні оточуючих електричним струмом.
  8. Безпека під час грози, повені, інших стихійних лих.
  9. Безпека праці: правила поведінки під час ручної праці в групі, при користуванні ножицями та іншими небезпечними предметами; безпека під час роботи на земельній ділянці, догляду за тваринами у живих куточках;   при користуванні сільськогосподарським знаряддям; небезпека пустощів.
  10. Особиста гігієна та здоровий спосіб життя: небезпека бруду та попередження пов’язаних із цим захворювань; ознаки здоров’я, способи його зміцнення, вплив природних умов на здоров’я, загартування організму, ранкова гімнастика.Навчання дітей з питань особистої безпеки і безпеки оточуючих 53_4