ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ШЕКСПІРІВСЬКОЇ «БУРІ»

 

 «Буря» – декларація повернення людини до людяності.

А. Анікст

16 травня 2017 року вихованці театральної студії «Дійство» на сцені НВК «Ерудит» зіграли премєру вистави «Буря», створену за трагікомедією видатного англійського драматурга Вільяма Шекспіра.

Сцена була перетворена на маленький острів, який став круговертю людських справ, осколком гучного великого світу, в якому краса зіткнулася з потворністю, благородство з ницістю, де знайшла себе справжня любов і людська мудрість. Усе розпочалося з бурі. У ній загинуло багато людей. Завершилася вистава щасливим поверненням цих людей додому. Ви скажете, що таке буває тільки в казках, але ж сила магії головного героя Просперо розігрувалася помахом чарівної палиці, як по нотах. Це створювало феєричні сцени, в яких добро мало владу над злом і казка ставала дійсністю. Її доповнювали неземні звуки прекраснозорих, убраних у пишні квіти німф. Напружена дія, динамізм вистави сконцентровували увагу глядачів на розгадуванні душевних переживань героїв.

Гра наших учнів заворожувала! Сцени спектаклю були зроблені цікаво, особливо ті, в яких у комедійних ролях виступили Кириченко Дмитро, Холодова Олександра та Ігнатенко Олександр. Глядачі могли подумати, що перед ними справжні артисти. Вони реагували на кожну репліку виконавців то гучним сміхом, то здивуванням, то неприхованою радістю. Караван Дар’я в ролі духа повітря Арієля, Вільцанюк Софійка в ролі чарівної Міранди, Кузьменко Дмитро в ролі брата головного героя Просперо, а також Барановський Іван, Кушнірьов Нікіта, Бабков Олександр та інші залишили незабутнє враження від вистави. Створюючи образи, не позбавлені внутрішньої багатомірності й душевних протиріч, студійці «Дійства» спонукали глядачів до роздумів про сучасний світ, в якому, як і в часи В. Шекспіра, є підступність і зрада, любов і ненависть, боротьба за владу та людське милосердя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post