«Шануй мову калинову»

      Мова – це наша національна ознака, у мові – наша культура,
сутність нашої свідомості. (І.Огієнко)

     День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
        Дата Дня української мови та  писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».
       З нагоди Дня української писемності та мови у 7-в класі було проведено виховну годину « Шануй мову калинову».
        Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post

Інтелектуальна гра «Чи знаєш ти свої права та обов’язки?»Інтелектуальна гра «Чи знаєш ти свої права та обов’язки?»

  Я маю право жити на землі, Творити, дихати, учитись. Примножувать багатства всі її, Своєю Україною гордитись. Від народження людина має