Шевченківські читання

15 березня в НВК «Ерудит» відбулися Шевченківські читання, присвячені 204 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. У заході брали участь учні 5-10 класів, учителі української мови та літератури.

Своєрідним лейтмотивом зібрання стали слова із книги академіка Івана Дзюби «Тарас Шевченко», які процитувала організатор заходу Яворська Світлана Ярославівна: «Шевченко як явище велике й вічно живе – невичерпний, нескінченний і незупинний. Волею історії його ототожнено з Україною, і разом з її буттям триває Шевченкове, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, озиваючися до нових болів і дум, стаючи до нових скрижалей долі. Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе, свій час і Україну в нім. І наша доба, як і кожна попередня, прагне наблизитись до розуміння Шевченка».

Із захопленням та зацікавленітю слухали присутні ведучих, учениць 11-А класу, які розповідали про цікаві моменти з життя Т. Г. Шевченка, доповнюючи свої виступи відеофрагментами, музичними номерами та презентаційними матеріалами.

Піднесено й урочисто звучали твори Тараса Шевченка у виконанні учнів – декламаторів.

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почуєш!

Золотими літерами в історію України увійшло ім’я Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Тож усі присутні в цей день мали можливість ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути його значимість для сьогодення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post