Стрес у нашому житті

Стрес у нашому житті stress-u-podrostkov-3-300x204  Вплив стресу буває настільки інтенсивним, несподіваним і стрімким, що може серйозно позначитися на нашому здоров’ї (а часом і житті). У цих випадках кожному необхідно твердо знати основи першочергової самодопомоги. До заходів такої допомоги, зазвичай, відносять такі:

 • у гострій стресовій ситуації не слід приймати (або намагатися приймати) ніяких відповідальних рішень; виняток становлять стихійні лиха, коли мова йде про порятунок самого життя;
 • повільно порахуйте до десяти;
 • зосередьтеся на своєму диханні, повільно вдихніть повітря носом і на деякий час затримайте дихання; видихайте повітря поступово, також через ніс, зосередившись на відчуттях, пов’язаних із вашим диханням.

Стресова ситуація застала вас у приміщенні

 1. Встаньте, якщо це потрібно, і, вибачившись, вийдіть із приміщення.
 2. Скористайтеся будь-якою нагодою, щоб змочити чоло, скроні й артерії на руках холодною водою.
 3. Повільно озирніться навколо навіть у тому випадку, якщо приміщення, у якому ви перебуваєте, добре вам знайоме або виглядає цілком звичайно. Переводячи погляд з одного предмета на інший, подумки описуйте їхній зовнішній вигляд.
 4. Потім подивіться у вікно на небо. Зосередьтеся на тому, що бачите.
 5. Набравши води в склянку, повільно, зосереджено випийте її. Сконцентруйте свою увагу на відчуттях, коли вода тектиме по горлу.
 6. Випряміться, поставте ноги на ширину плечей і на видиху нахиліться, розслаблюючи шию й плечі так, щоб голова й руки вільно звисали до підлоги. Дихайте глибше, слідкуйте за своїм диханням. Продовжуйте робити це протягом 1-2 хвилин. Потім повільно випряміться (робіть це обережно, щоб не запаморочилося в голові).

Стресова ситуація застала вас де-небудь поза приміщенням

 1. Озирніться навколо, спробуйте поглянути на навколишні предмети із різних позицій, подумки називайте все, що бачите .
 2. Детально роздивіться небо.

Якщо є можливість випити води, скористайтеся нею; сконцентруйте свою увагу на відчуттях, коли вода тектиме по горлу.