Твій друг – безпечний рух

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить – і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
Тому традиційно в НВК «Ерудит» проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
Так, 15 листопада в початковій школі був проведений єдиний національний урок «Безпечна країна». Класні керівники творчо підійшли до проведення даного заходу, використавши різні форми проведення. Учні 1-Б приймали активну участь у вікторині «Безпека руху – безпека життя». Діти пригадували правила дорожнього руху, відгадували загадки, розгадували кросворди, переглянули навчальне відео. Школярі 1-В класу в ігровій формі закріпили і повторили правила дорожнього руху, ознайомились з безпечними місцями переходу вулиці, їх облаштуваннями, з дорожніми знаками для пішоходів, з призначенням світлофора, його сигналах, сформували прагнення до збереження власного здоров’я та здоров’я інших людей, формували навички правильної поведінки на дорозі. Цікавим і змістовним був тренінг «Безпека на дорозі – безпека життя» у 2-А класі. В 2-Б діти виготовляли макет світлофора, проїжджої частини, моделювали ситуації на дорозі, читали дитячі повчальні художні твори. Учні 2-В класу в цікавій ігровій формі повторили вже відомі правила дорожнього руху, переглянули мультфільм і визначили порушення як з боку пішохода, так і з боку водія. Свої знання з ПДР учні намалювали і оформили класні дошки. В 2-Г класі школярі повторили правила пішоходів, велосипедистів, пасажирів, водіїв, відгадували загадки, виконували практичні завдання, переглянули мультфільм, отримавши цінні поради від давно вже знайомої тітоньки Сови. Тренінг «Безпечна країна» значно поглибив знання з правил дорожнього руху в учнів 3-А класу. А завжди активні школярі з 3-Б, на чолі з креативним класним керівником зіграли ситуації порушень правил дорожнього руху, з’ясували їх причини та шляхи подолання. Знайшли на рюкзаках і одязі світловідбиваючі елементи, пояснили їх призначення. Учні 4-Б розвивали увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків, розпізнавати їх, розвивали вміння застосовувати набуті знання на практиці. Діти навчалися обережності, культурі поведінки на вулиці, свідомому ставленню до виконання правил дорожнього руху, бажанню бути в безпеці на дорогах.
Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post

Культурна подія в “Ерудиті”: свято «З Україною в серці»Культурна подія в “Ерудиті”: свято «З Україною в серці»

    Під такою назвою 20 березня в НВК «Ерудит» відбувся традиційний культурно-мистецький захід, присвячений Дням української мови та літератури.