«У жорнах репресій»: урок-реквієм до Дня пам’яті жертв політичних репресій

…Мільярди вір зариті у чорнозем,
Мільярди щасть розвіяні у прах.
Душа горить. Палає лютий розум.
І ненависть регоче на вітрах.
Коли б усі одурені прозріли,
Коли б усі убиті ожили,
То небо, від прокльонів посіріле,
Напевне б, репнуло від сорому й хули…

        Василь Симоненко написав цей вірш після потрясіння, яке він пережив на місці поховань жертв сталінських репресій у Биківні. Це найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій 1937-1941 рр., де поховано до 100 тис. осіб. Уся Україна вкрита знаними й незнаними місцями масових захоронень жертв тоталітарного режиму: П’ятихатки у Харкові, Рутченкове поле у Донецьку, Суча балка на Луганщині, урочище Триби на Полтавщині, Халявин біля Чернігова, Демʼянів лаз біля Івано-Франківська, а також в Умані, Житомирі, Бердичеві, Львові, Запоріжжі, Одесі та ін.
      Мільйони пройшли через жорна тюрем й концтабори ГУЛАГу. Тюрма на Лонцького, Сандармох, Соловки, Колима, Караганда, Кенгір, Норильск… Це тільки окремі назви тих страшних місць, де Україна розгубила цвіт своєї нації.
     З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги учнів до трагічних подій в історії України, формування національної свідомості, патріотичного виховання було проведено вчителем історії Бойчук Я.А. урок-реквієм «У жорнах репресій». Пройшла година спілкування з переглядом документальної хроніки «Б’є набат на спомин про жертв політичних репресій», фрагментів із документальних фільмів зі спогадами свідків тих часів. Учні Дзюбко Микита і Солодрай Анастасія підготували інформаційні повідомлення «Гортаючи сторінки історії» і ознайомили присутніх з історичними документами, які свідчать про причини, масштаби та наслідки трагедії, Діти аналізували історичні факти і давали їм оцінку з точки зору сьогодення ― Маріуполь, Буча, Ірпінь, Ізюм – звучать так само страшно як Биківня і Сандармох.
      Схилімо голови в глибокій жалобі за тими людьми, які стали жертвами політичних репресій. Нехай пам’ять про всіх невинно убієнних живе в наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу та гідність українського народу.
#День_памяті_жертв_політичних_репресій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post