Українська хустка – берегиня долі

Краса в хустині нашій споконвічна,
Як і душа, що з піснею жила.
Бо в українок і душа лірична,
У ній багато сонця і тепла.

     7 грудня прекрасна половина початкової школи вбралась у традиційний оберіг та символ жіночності – українську хустку. Адже саме сьогодні відзначають  Свято української хустки. Неймовірно красиві хустини в народному стилі білих, синіх, червоних, зелених кольорів уквітчали  початкову школу НВК «Ерудит». Бо, дійсно, українська хустина – це незамінна прикраса для свята, яка здавна відігравала магічну роль, була оберегом, нею пишалися і дорожили.  Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки. У цьому ще раз переконалися маленькі школярики, слухаючи розповіді учителів, переглядаючи презентації. Також учителі  провели  майстер-клас для бажаючих навчитися оригінально пов’язувати та носити цей головний убір. Вчителі та учні приєдналися до флешмобу « Зроби фото з хусткою.

    Зараз хустка майже втратила обрядове значення, але натомість продовжує залишатися вживаним елементом у сучасному вбранні. Не забувають про хустку і відомі дизайнери, пропонуючи хустки, що надають особливого колориту жінкам.

   Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу. Тож започаткування свята Української Хустки на державному рівні сприятиме збереженню та відродженню українських традицій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post