Як навчити дитину правильно відпочивати 76906h-300x199  Зміна діяльності є основою раціонального відпочинку. Для дитини 6-9 років колективна гра – це також вид діяльності. Але небагато хто з дітей уміє весело та цікаво гратися. Інша біда — під час відпочинку діти надто мало рухаються. Тому загальна стратегія відпочинку — зміна діяльності, зняття втоми за певний проміжок часу, позитивні емоції.

Організовуючи відпочинок вашої дитини, зверніть увагу на такі моменти:

  1. Відпочинок між заняттями в школі.

Відпочинок між заняттями в школі та приготуванням домашніх завдань дітям потрібен, адже в школі вони витримують велике розумове і фізичне навантаження.

  1. Сон.

У системі відпочинку дитини найважливіше місце посідає повноцінний сон. Це поняття складається з достатньої тривалості й глибини сну, дотримання певних гігієнічних умов.

  1. Скільки необхідно спати дитині?

Із життєвого досвіду добре відомо: чим молодша людина, тим більше вона спить. Сон потрібен для нормального функціонування організму. Гігієністи пропонують такі норми сну:

 

Вік (у роках) Тривалість сну (у годинах)
ніч день
10-11 10,5
11-13 10,0
13-15 9,5
15-16 9,0
17-18 9,0-8,5

 

  1. Відпочинок у вихідний день.

Він допоможе усунути 4 “дефіцити”: руху, свіжого повітря, спілкування з природою та батьками. Зніме втому за тиждень.

Одноденний туристичний похід, прогулянка до лісу, річки, збирання грибів та ягід, сімейний похід на лижах – це найкраще, що можна порадити на вихідний. За несприятливих погодних умов добре відвідати музей, театр, зайнятися рукоділлям, почитати книгу.

  1. Канікули.

Їх радимо спланувати так, щоб вистачило часу на 4 справи:

  • активний відпочинок на свіжому повітрі;
  • допомога родині та участь у суспільно корисних справах;
  • читання книжок;
  • розваги.

Діти можуть вставати вранці на 1-1,5 години пізніше, але лягати не пізніше 21.00.

Режиму харчування порушувати не можна.

Раціональне чергування навчальних занять та відпочинку, дотримання гігієнічних рекомендацій допоможе зберегти працездатність дитини та її здоров’я.