Як перемогти невпевненість у собі 19_Vpevnen_st-298x300

  1. Перед тим, як розпочати боротьбу зі своїми комплексами, «загляньте» їм у вічі й визначте, що утримує вас на місці й заважає робити крок уперед. Але будьте відвертими по відношенню до себе. Пам’ятайте: навіть сміливі й вольові людиінколи почувають себе невпевнено й це цілком закономірно.
  2. Перша й найголовніша ознака невпевненості: ви навіть не прагнете досягти того, що хочете, а, скоріше, побоюєтеся. А, можливо, ви наперед переконали себе в тому, що нічого не вийде? Ви побоюєтеся невдачі? Чи боїтеся глузування над вами?
  3. Пам’ятайте: невдачі були в кожного. Але для того, щоб спробувати, потрібенхарактер! То чи не краще потерпіти невдачу, аніж узагалі нічого не робити? Дуже обережні люди втрачають віру в себе і все тому, що вони не мають із чим себе привітати. Якщо вам щось не вдається, скажіть собі: “Цього разу в мене нічого не вийшло, але наступного разу все буде добре!”
  4. Чи бажали ви колись одягатися, жартувати, поводити себе, так, як хтось інший? Ось ще одна ознака невпевненості: колилюдина повсякчас порівнює себе з іншими, вона тим самим надає іншим більшого значення, ніж собі. Себе потрібно оцінювати, виходячи з власних здібностей, інтересів і мети.