З нагоди ювілея Григорія Сковороди

       3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди.

       Учителями української літератури, історії НВК були проведені круглі столи, онлайн-бесіди, семінари з метою показати учням багатогранність образу Григорія Сковороди, відійти від його стереотипного сприйняття як лише «філософа з торбиною» і залучити всіх учасників до нового осмислення спадку видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа-містика, поета, педагога, богослова.

          На засіданні наукового товариства «Ерудит» учні представили власні проекти «Сковорода і сучасність», «Мудрість століть», «І словом, і ділом».

        Під час загальношкільних літературних читань прозвучали поезії як власне Григорія Сковороди, так і написані про нього іншими письменниками та юними поетами нашого закладу освіти.

        Надзвичайно сподобалися учням літературна вікторина «Що я знаю про Сковороду» та художній конкурс ««Асоціативні малюнки за афоризмами Г.Сковороди».

        Ми переконані, що в той час, коли свобода нашої країни вкотре під загрозою, розуміння власної культурної ідентичності, переосмислення історичної спадщини, плекання особистої та національної свободи є особливо важливими. І саме тривалий діалог із Григорієм Сковородою є тим кроком, що допоможе кожному з нас відчути актуальність його ідей для викликів сучасності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Related Post